Diagnosta samochodowy

SZKOLENIE JEST TEŻ REALIZOWANE Z PROJEKTU
KIERUNEK KARIERA ZAWODOWA


Kto może uczestniczyć w kursie dla kandydatów na diagnostów samochodowych.

Szkolenie przeznaczone było dla osób pragnących podjąć zatrudnienie w stacjach kontroli pojazdów, serwisach samochodowych, gdzie zdobyte kwalifikacje zawodowe są warunkiem zatrudnienia, lub będą wykorzystywane w ramach prowadzonej działalności serwisowej obejmującej między innymi kontrolę i diagnostykę stanu technicznego pojazdów.

Celem szkolenia jest:

1.   Podniesienia bezpieczeństwa w ruchu lądowym

2.   Nauczenie słuchaczy  przepisów prawnych związanych  z wykonywaniem badań technicznych przez stacje kontroli,  prawidłowej ich interpretacji i sposobów postępowania w nietypowych przypadkach.

3.    Przygotowaniem do egzaminu który przed komisją powołaną przez dyrektora Transportowego Dozoru Technicznego, aby uzyskać uprawnienia diagnosty samochodowego.

Warunkiem przyjęcia na kurs jest posiadanie wykształcenia:

1) wyższe wykształcenie w obszarze nauk technicznych o specjalności samochodowej i udokumentowane 6 miesięcy praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów

albo

2) średnie wykształcenie techniczne o specjalności samochodowej i udokumentowany rok praktyki w stacji kontroli pojazdów

lub

w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów, albo

3) wyższe wykształcenie w obszarze nauk technicznych o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowany rok praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów,

albo

4) średnie wykształcenie techniczne o specjalności innej niż samochodowa i udokumentowane 2 lata praktyki w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) naprawy pojazdów na stanowisku kontroli lub naprawy pojazdów.

 

Szczegółowy harmonogram kursu obejmuje:

1. Kurs podstawowy – w zakresie przeprowadzania okresowych badań technicznych pojazdów (54 godz. lekcyjne)
2. Szkolenie specjalistyczne – w zakresie przeprowadzania technicznego autobusu, którego dopuszczalna prędkość na autostradzie i drodze ekspresowej wynosi 100 km/h (9 godz. lekcyjnych)
3. Szkolenie specjalistyczne – w zakresie przeprowadzania dodatkowych badań technicznych pojazdów przeznaczonych do przewozu towarów niebezpiecznych (16 godz. lekcyjnych)
4. Szkolenie specjalistyczne – w zakresie przeprowadzania badań technicznych pojazdów przystosowanych do zasilania gazem (14 godz. lekcyjnych)
5. Szkolenie specjalistyczne - w zakresie przeprowadzania badań technicznych związanych z:

·         z pierwszym badaniem pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy za granicą lub pojazdów nowego typu wyprodukowanych lub importowanych w ilości jednej sztuki rocznie.

·         badaniem pojazdów skierowanych przez organ kontroli ruchu drogowego lub starostę o ile wymagają specjalistycznego badania oraz pojazdów, w których dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę w dowodzie rejestracyjnym.

(23 godz. lekcyjnych)

·      Zajęcia praktyczne odbywają się na Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów. (34 godz. zegarowe)

Organem uprawnionym do przeprowadzania egzaminu państwowego jest Transportowy Dozór Techniczny.

 

 Czas trwania kursu

- ok.1,5 miesiąca

W cenie kursu: publikacja Vademecum Diagnosty oraz testy do ćwiczeń przed egzaminem.

 

Dodatkowe informacje można uzyskać również pod numerami telefonów 18 414-95-51, 608-864-105.

Uwaga:

W przypadku wystąpienia w trakcie trwania kursu (szkolenia) jakichkolwiek wątpliwości, pytań dotyczących zagadnień podejmowanych w trakcie zająć istnieje możliwość merytorycznych konsultacji z naszymi wykładowcami, instruktorami w siedzibie naszej placówki kształcenia zawodowego po wcześniejszym osobistym lub telefonicznym ustaleniu ich terminu.Pobierz PDF »     Drukuj »     Poleć kurs »
20  Luty  2020 |

PN WT ŚR CZ PN SB ND
 
 
 
 
 
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
 

ETB Szkolenia
ul. Krajewskiego 27, 33-300 Nowy Sącz

tel/fax: 18 414-95-51
mob: +48 608 864 105, +48 796 291 826
e-mail: etb@onet.pl

 
 
ETB Szkolenia
- Strona glówna     - Firma     - Oferta szkoleniowa     - Praconia psychologiczna     - Najbliższe szkolenia     - Kontakt
projektowanie stron www
iPolska.com.pl